WordPress Spam Yorumları Engelleme

0
852 views

Bugün wordpress sitenize gelen bot yorumlardan nasıl korunacağınızı göstereceğim , çoğu site sahibinin bıkmış olduğu bu durumdan kurtulmak aslında çok basit . WordPress sitenize kuracağınız bir eklenti sayesinde sitenizi bot yorumlara karşı kapatmış ve güvenliğini de arttırmış olursunuz . Bot yorumların sitenize verdiği harici linkler veya kodlar sitenizi tehlikeli bir duruma sokar. Kuracağımız bir Captcha eklentisi ile bunları yok edebiliriz. Hazırsanız hemen nasıl yapılacağına geçelim.

İlk olarak WordPress Admin Paneli>>Eklentiler>>Yeni Ekle yardımıyla SI CAPTCHA Anti-Spam eklentisini kuralım. Veya buradaki link ile eklentiyi indirip filezilla ile sitemize atalım. Aşağıdaki resimde eklentinin nasıl olduğunu görüyorsunuz.

Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Eklentiler>>SI Captcha Anti-Spam>>Ayarlar ekranına gelelim ve eklentinin birkaç ayarını yapalım. Ayarları yapmakla uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki resimde bulunan ayarları kullanabilirsiniz. Resimde bulunan ayarları yaptıktan sonra admin panelimizden çıkış yaparak , yayınlamış olduğumuz bir makalemize girelim ve yorum yapmayı deneyelim. Görüyorsunuz Captcha eklentimizi işe yarıyor , bu sayede sitenizi bot yorumlara karşı koruyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*