WordPress İletişim Formu Oluşturma

0
880 views

WordPress siteniz var ve bu siteyi geliştirmek istiyorsunuz , ilk olarak kullanıcılarınızın sizlere ulaşabilmesi için bir iletişim sayfası oluşturmanız gerek , Ancak nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsunuz o zaman bu haberimiz sizlere göre . Sitenizde iletişim sayfası ekleyebilmeniz için iki yöntem var ancak ikiside birbirine benzer yöntemlerdir.

WORDPRESS İLETİŞİM FORMU OLUŞTURMA

İlk olarak buradaki link aracılığıyla wordpress iletişim formu eklentisine gidebilirsiniz , daha sonra da indirip WordPress>>Eklentiler>>Eklenti Ekle>> Eklenti Yükle ile indirdiğimiz eklentiyi sitemize yüklüyoruz , daha sonra etkinleştirmemiz gerekiyor.

Diğer bir yöntem ise WordPress>>Eklentiler>>Yeni Ekle>>Eklentilerde Ara yardımıyla Contact Form 7 eklentisini aratıyoruz ve kuruyoruz .

Eklentiyi kurduktan ve etkinleştirdikten sonra wordpress admin panelimizin sol tarafına İletişim eklendiğini görüyoruz , ona tıklayıp İletişim formlarına geliyoruz.

Ve ekrana gelen kodu iletişim diye bir sayfa oluşturup oraya yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz , oluşturduğumuz sayfaya geldiğimiz zaman iletişim formunun oluştuğunu göreceksiniz , ancak iş burada bitmiyor , son olarak birkaç ayar yaptıktan sonra iletişim formunu tam olarak kullanabileceğiz . İletişim>>İletişim Formları>>Düzenle seçeneği ile oluşturduğumuz iletişim formunu düzenliyoruz , ayarları aşağıda bulunan resme göre yaparsanız iletişim formu sorunsuz bir biçimde çalışacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*