Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu

0
1.656 views

Bilgisayarımıza format atmak istiyoruz ama nasıl olacağını bilmiyoruz , O zaman bu yazımız tam size göre , Bugun sizlere Windows 7 işletim sistemi nasıl kurulur onu göstereceğiz.

Öncelikle bilgisayarın BIOS kısmına gelmemiz gerek bunun için bilgisayar açılırken ESC-DEL-F2 -F9 tuşlarını kullanmamız gerekiyor. (Tuşlar bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterebilir. )

Sonra bilgisayarın BOOT MENU kısmından USB veya DVD-ROM seçimini üst’e taşımanız gerekiyor. Eğer usb cihazdan format atacaksanız USB menüyü başa getirmeniz gerek.

Seçtiğiniz cihazı başa getirdikten sonra F10 yardımıyla yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. BIOS’dan başka seçenekleri kurcalamamaya dikkat edin.

Bilgisayar kapanacak ve açıldıktan sonra ekrana Windows 7 kurulum ekranı gelecek burada biraz bekledikten sonra asıl ekran olan kurulum ekranı gelmiş olacak. Buradan Şimdi Kur seçeneğine basmamız gerekiyor.

Ve diğer bir adım olarak Yükselt veya Özel seçenekleri bulunmakta biz kesinlikle ÖZEL olanı seçmenizi öneririz .

 

Ve en önemli adım olan DİSK EKRANINA gelmiş bulunmaktayız . Buradan isteğinize Windows’u kuracağınız disk’i biçimlendirmeniz gerekiyor. Ve ileri butonuna basıyoruz.

Ve Windows yüklenme ekranı geliyor. Burda beklememiz gerek , Sabırla bekleyiniz.

Yüklenme ekranı bittikten sonra Kullanıcı adı girmemizi istiyor. Ve isteğe bağlı olarak Şifre girmenizi istiyor.

Ürün anahtarı girmeliyiz veya atla butonuna tıklıyoruz.

Güncellemeleri kapat seçeneğine basıyoruz ve ileri diyoruz.

Tarih ve saat ayarlarını girdikten sonra Format işlemi bitiyor . Bilgisayarı güle güle kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*