Windows 10 Otomatik Güncelleştirmeleri Kapatmak

0
851 views

Bu yazımda sizlerle birlikte her windows kullanıcısının başına dert olmuş bir olay olan otomatik güncelleştirmelerin nasıl kapatılacağını göstereceğim, Windows 8.1 öncesine kadar denetim masası üzerinden kapatılabilen bu özellik , windows 10 sonrasında iyice karmaşık hale getirildi , tabi ki güncelleştirmeler bilgisayar için iyi birşey , sürücü ve güvenlik ayarlarının sürekli güncellenmesi tabi ki iyi olur , ancak belirli bir süre sonra bu güncelleştirmeler bilgisayarı yavaşlatabiliyor. Biz windows ve sizin için otomatik güncelleştirmelerin kapatılmasını önermiyoruz ancak bilgisayarınız yavaşlamaya başladıysa , aşağıdaki adımlar sayesinde güncelleştirmeleri kapatabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım , ilk olarak Win + R tuşu ile Çalıştır penceresini açalım , Daha sonra buraya services.msc yazalım ve enter tuşuna basalım bu sayede hizmetler ekranına gelmiş olacağız.

Gördüğünüz gibi hizmetler ekranı açıldı , şimdi buradan windows update ‘yi bulalım ve sağ tıklayıp özelliklere gelelim .

Açılan ekran da Başlangıç Türü olan yeri devre dışı yapalım , Daha sonra alt kısımda bulunan hizmetler kısmı eğer aktif değilse Durdur ‘a basalım .

Ve bu işlemleri yaptıktan sonra windows otomatik güncelleştirmeler kapanmış olacak . Soru ve önerilerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*