Windows 10 Otomatik Güncelleştirmeleri Kapatmak

Genel kaanciftci 694 views

Bu yazımda sizlerle birlikte her windows kullanıcısının başına dert olmuş bir olay olan otomatik güncelleştirmelerin nasıl kapatılacağını göstereceğim, Windows 8.1 öncesine kadar denetim masası üzerinden kapatılabilen bu özellik , windows 10 sonrasında iyice karmaşık hale getirildi , tabi ki güncelleştirmeler bilgisayar için iyi birşey , sürücü ve güvenlik ayarlarının sürekli güncellenmesi tabi ki iyi olur , ancak belirli bir süre sonra bu güncelleştirmeler bilgisayarı yavaşlatabiliyor. Biz windows ve sizin için otomatik güncelleştirmelerin kapatılmasını önermiyoruz ancak bilgisayarınız yavaşlamaya başladıysa , aşağıdaki adımlar sayesinde güncelleştirmeleri kapatabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım , ilk olarak Win + R tuşu ile Çalıştır penceresini açalım , Daha sonra buraya services.msc yazalım ve enter tuşuna basalım bu sayede hizmetler ekranına gelmiş olacağız.

Gördüğünüz gibi hizmetler ekranı açıldı , şimdi buradan windows update ‘yi bulalım ve sağ tıklayıp özelliklere gelelim .

Açılan ekran da Başlangıç Türü olan yeri devre dışı yapalım , Daha sonra alt kısımda bulunan hizmetler kısmı eğer aktif değilse Durdur ‘a basalım .

Ve bu işlemleri yaptıktan sonra windows otomatik güncelleştirmeler kapanmış olacak . Soru ve önerilerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

{kaanciftci}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*