Windows 10 Güvenli Modda Başlatma

0
922 views

Windows 10 güvenli modda başlatmak , sadece windows’un çalışması için gerekli program ve sürücüleri çalıştırır yani windows en basit haliyle çalışır . Güvenli mod seçeneği genellikle sorun giderme amaçlıdır ve güvenli modla açılan windows sürümünün her köşesinde safe mod yazısı görürürüz.

Bilgisayarımızı güveli modda başlatmak için birkaç seçenek var , ilk olarak windows açılırken f8 tuşuna basmak , işinizi garantiye almanız için birkaç kez basabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise diğerlerine göre çok basit bir yöntemdir , Başlat simgesine tıklayın , bilgisayarı kapatma seçeneğine gelin , ve shift tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlatın .

Bir diğer yöntem ise biraz karışık görünüyor ancak çok basit bir işlem windows tuşu + R tuşuna basın ve ekrana gelen kutucuğa msconfig.exe yazıp enter tuşuna basın . Gelen ekranda ikinci seçenekte bulunan Güvenli Önyükleme seçeneğini aktif edin ve tamam tuşuna basın .

Tamam tuşuna bastıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın , bilgisayar açılırken sizi yönlendirecek , ekranda kutucuklar gelecek , siz de bunlardan hangisi güvenli mod ( safe mod ) ise onu seçip , enter tuşuna basın ve bilgisayarınız güvenli mod’da açılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*