WhatsApp Mavi Tık Nasıl Kapatılır ?

0
994 views

Bu yazımda whatsapp mavi tık nasıl kapatılır bunu göstereceğim ancak daha öncesinde mavi tık nedir bundan bahsetmek istiyorum , önceden de olduğu gibi birisi size whatsapp üzerinden mesaj gönderdiğinde tek tik gri işaret oluyor , eğer sizin internet bağlantınız varsa ve mesaj size bildirim yoluyla geliyorsa ( Ahmet Kişisinden Mesaj ) bu iki gri tik oluyor , daha sonra siz gelen mesajı açıp okursanız karşınızdaki kişinin gönderdiği mesaj iki tik mavi renkte oluyor , bu özellik bizleri pek fazla ilgilendirmesede bazı kişileri gerçekten bunu kullanmaya teşvik ediyor , peki bu mavi tik nasıl kapatılır ?

İlk olarak whatsapp uygulamasına giriş yapıyoruz ve sohbetler ekranına geliyoruz burada geldikten sonra Ayarlar ekranına gelmemiz gerekiyor.

İkinci olarak Ayarlara geldikten sonra Hesap bölümüne geliyoruz ve oradan da Gizlilik sekmesine geliyoruz .

Gizlilik bölümünde yer alan Okundu Bilgisi seçeneğini kapatalım , bundan sonra whatsapp’ta size gönderilen mesajları okusanız bile sadece gönderildi işareti çıkacak.

Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız , paylaşım hoşunuza gittiyse Bağış kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*