UEFI Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır ?

0
1.104 views

Bilgisayarınızda daha hızlı açılan bir windows olmasını istiyorsanız , uefı windows kurulumu hazırlamanız gerekmektedir , peki bunu nasıl hazırlayacaksınız bilmiyorsunuz , bunun için üç adet şeye sahip olmanız gerekiyor , birinicisi ve en önemli olan windows 10 iso dosyası , ikinci olarak rufus adlı program , son olarak da 4 veya 8 gb flash bellek , Yalnız şunu hatırlatmak isteriz ki bilgisayarınız UEFI destekli değilse uefı windows kuramazsınız.

İlk olarak BURADAKİ link ile rufus programını indiriyoruz ve kuruyoruz , Programı açtıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılıyor.

Program açıldıktan sonra flash belleğimizi takıyoruz ve program otomatik olarak flash belleği görüyor , bundan sonra ki adımları aşağıdaki resimden öğrenebilirsiniz.

Yukarıda ki resimdeki ayaları seçtikten sonra iso dosyasını iso yansıması yazan yerin sağındaki işaret sayesinde seçiyoruz ve başlat tuşuna basıyoruz , yaklaşık 20 dakika sonra işlem tamamlanmış olacak , ve uefı windows 10 kurulumunu artık kullancaksınız , ancak şunu da hatırlatalım ki internetten indirdiğiniz iso dosyalarının bazıları uefı sürümü desteklemiyor , indirirken buna dikkat ediniz.

Aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*