Sitene Ücretsiz Haber Botu Nasıl Eklenir ?

Web Tasarım kaanciftci 2.599 views

Bu yazımda sitesinde haber yazmaktan sıkılmış olan yöneticiler için hızlı ve basit bir yöntem ile nasıl otomatik haber paylaşabiliriz bunu göstereceğim , kulağa ne kadar hoş gelse de bu yöntemi pek tavsiye etmiyoruz , bu şekilde haftalık 20 haber paylaşacağınıza kendiniz öz içerikleriniz ile 5 haber çıkartsanız daha iyi olacaktır ( tabi bu size kalmış ) , öncelikle haber botu nedir bundan bahsetmek isterim haber botu; çeşitli haber sitelerinden topladığı haberleri ve resimleri otomatik olarak sizin sitenize eklemeye yarayan bir eklentidir , ama önceden de söylediğim gibi bunu pek önermiyorum , şimdi nasıl olacağına geçelim .

öncelikle bir eklenti kurmamız gerekiyor , eklentiyi BURADAKİ bağlantı aracılığı ile indirebilirsiniz ( virüs veya kötü yazılım yoktur. )  öncelikle Eklentiler – Yeni Ekle ile eklentiyi seçip kuruyoruz ve etkinleştiriyoruz.

Etkinleştirdikten sonra sol alt tarafa haber botları yazısının geldiğini göreceksiniz , buna bir kere tıklayalım ve açalım , aşağıda ki gibi bir ekran bizi karşılayacak , burada eklentinin sitemiz ile uyumlu olup olmadığını öğreniyoruz eğer değilse hosting şirketinizden php sürümünüzü yükseltmelerini isteyebilirsiniz , hosting’de ioncube adlı program yüklü olması gerekiyor , hosting şirketinizden isteyebilirsiniz.

haberbotu-teknobilmarket

Daha sonra Haber Botları – Bot listesine geliyoruz , ve buradan aktif olan siteye tıklıyoruz .

Buradan hangi kategoriden haber istiyorsak onu seçip içerik getir diyoruz ve haberler ekrana geliyor , buradan hangi haberi sitenizde yayınlamak istiyorsanız onu seçip ister düzenleyerek isterseniz düzenlemeden sitenizde yayınlayabilirsiniz.

NOT : Haberin öne çıkarılmış görseli sitenizin sunucularına otomatik olarak eklenir sizin ekstra resim yüklemek ile uğraşmanıza gerek kalmaz. ( İleride videolu anlatım yüklenecektir )

 

{kaanciftci}

“Sitene Ücretsiz Haber Botu Nasıl Eklenir ?” üzerine 2 yorum

 1. mustafa dedi ki:

  bende rica etsem yollarmısınız

  1. Kaan Çiftçi dedi ki:

   En kısa sürede mail veya facebook üzerinden gönderilecektir. Facebook sayfamız https://www.facebook.com/TeknobilMarket/
   Beğenirseniz daha çabuk gönderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*