ReadyBoost ile Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır ?

0
808 views

Bu yazımda sizlere readyboost ile bilgisayarımızı bir nebze olsun nasıl hızlandırabileceğimizi göstereceğim , eski bilgisayarlarda kasma , donma sorunu yaşayanlar için biraz da olsa bilgisayarlarına hız kazandırabilecek bir yöntem , bilgisayarınıza taktığınız bir flash belleği , bilgisayarınızda aynı bir ram gibi kullanabileceksiniz . Bilgisayarınızda bulunan bazı programlar arka planda çalışır ve bu programlar ram’de depolanır , ram’in dolması da bilgisayarınızı yavaşlatır , readyboost olarak kullanacağımız flash bellek , bu programları kendi üstünde barındırır ve bilgisayarı yavaşlatmaz . Peki readyboost işlemini nasıl yapabiliriz , öncelikle 4 – 8 veya 16 gb boyutunda bir flash belleğe sahip olmanız gerekiyor ancak flash belleğin readyboost uyumlu olması gerekir.

İlk olarak flash belleği bilgisayara takalım ve bilgisayarım ekranından flash belleğe sağ tıklayıp özelliklere gelelim . Daha sonra üst sekmelerde bulunan readyboost yazısına tıklayalım , bizi aşağıda ki gibi bir ekran karşılıyacaktır.

Flash belleğinizin ne kadarını readyboost olarak kullanmak istediğini seçtikten sonra uygula ve tamam butonuna basarak , flash belleğinizi readyboost olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Şunu hatırlatmak isteriz ki readyboost olurken flashbellek normal olarak kullanılamaz .

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*