Power Supply Surges Solved Hatası Nasıl Çözülür ?

0
1.696 views

Bu yazımda power supply surges solved hatası nasıl çözülür bunu göstereceğim , ama göstermeden önce bu hata neden kaynaklanır bunu söylemek istiyorum , bu hata genellikle voltaj dengesiz olduğunda veya power supply’ın gücünün sisteme yetmediğinden kaynaklanıyor , bu hata benim başıma üst düzey bir bilgisayara 560 watt’lık bir psu takınca gelmişti , power supply düşük veya orta düzey sistemlerde sorunsuz çalışmaktaydı , kadikoy escort gücü yetmediği için oyunlarda donma ve kasma oluyordu , ama sizde güç yetersizliği değilde başka bir sorundan ise bunu nasıl çözeceğiz.

Öncelikle bilgisayar açık ise kapatın daha sonra bilgisayara bağlı tüm harici donanımları ve kabloları çıkarın , bu işlem içerisinde elektrik kalmasını engellecektir , daha sonra bilgisayarın kablolarını tekrar takın bilgisayarı çalıştırın ve bios ayarlarına gelin , buradan yapacağımız ufak bir ayar , bu hatanın ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Bios’a girdikten sonra eğer varsa advanced mod seçeneğine gelelim , buradan monitör yazan ekrana geliyoruz ve aşağılara inildiğinde anti-surge support diye bir yazı görüyoruz , bunu disable yapalım ve f10 ile ayarları kaydedip bilgisayarı yeniden başlatalım , artık bu hatayı almayacaksınız , hata hala devam ediyorsa power supply’ı garantiye göndermeniz gerekebilir . Aşağıda videolu anlatım vardır.

Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız , paylaşım hoşunuza gittiyse Bağış kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*