phpMyAdmin SQL Yedeği Nasıl Alınır Ve Geri Nasıl Yüklenir ?

0
916 views

Bu yazımda phpmyadmin üzerinden sql yedeği nasıl alınır bunu göstereceğim , sql yedeklemelerinizi düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz şayet sitenin çökme durumunda veya hacklenmesi durumunda eski haline geri getirebilesiniz , phpmyadmin’e girebilmeniz için hosting firmasına mesaj atmalısınız veya bazı firmalar mail olarak otomati göndermektedir. Hazırsanız başlayalım .

İlk olarak phpMyAdmin’e giriş yapıyoruz , buradan yukarıda bulunan sekmelerden dışa aktar yazan yeri bulup ona tıklıyoruz , hosting paketinde kaç tane site varsa sql sayısı o kadar fazla olabilir , bu yüzden alırken sizin siteniz olduğundan emin olarak alın . Kendi sql veritabanınızı bulduktan sonra dışa aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sql yedeği alırken hızlı ve özel olarak iki seçenek bizi karşılıyor , işimizi garantiye almak için ikisinden de birer tane almanızı öneririm , öncelikle hızlı yazan yere tıklayıp veritabanızı indirin , indirme bittikten sonra özel yazan yere tıklayın ve indirmeye başlayın , bu sayede veritabanlarınızı detaylı bir şekilde yedeklemiş olacaksınız.

Peki indirdiğimiz veritabanlarını nasıl geri yükleyebiliriz , yine yukarıda bulunan sekmelerden içe aktar olanı bulup tıklıyoruz , burada bizden dosya seçmemizi istiyor , indirmiş olduğumuz veritabanını yüklüyoruz .

Eğer normal yüklemede sorun çıkarsa özel olarak indirdiğimiz sql dosyasını atıyoruz ve yükleme tamamlanıyor. Detaylı yapabilmeniz için video ekledim , iyi seyirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*