MacOS USB Yükleme Diski Oluşturma

Mac kaanciftci 1.706 views

Bu yazımda macbook kullanıcıları için mac işletim sistemlerinden biri olan high sierra’nın format usb’si hazırlayacağız , bunun için minimum 16 gb bir flash bellek gerekiyor ( ben 32 gb öneririm ) . Kullanacağınız flashın içerisinde önemli bilgilerinizin olmadığından emin olun , flash biçimlendirilecektir. Daha sonra flash’ı macbook cihazınıza takınız , cihaza taktıkdan sonra flash’ı silmeniz gerekiyor .

MacOS USB Biçimlendirme – Silme Nasıl Yapılır ?

Taktığımız flash belleği silmek için Launchpad – Diğer – Disk İzlencesi‘ne geliyoruz ve silmek istediğimiz aygıtı sağ tuş ( kntrl + touchpad ) ile tıklayıp en alt kısımda bulunan sil seçeneğine basarak siliyoruz , diski silerken adını MyVolume yapalım .

Şimdi kuruluma geçebiliriz , App Store yardımı ile High Sierra’yı indiriyoruz , ancak kurma ekranı geldikten sonra ekranı kapatıyoruz ( yani sadece indiriyoruz , kurma yapmıyoruz ) . İndirdikten sonra Launchpad – Diğer – Terminal ‘e giriş yapıyoruz ve aşağıda bulunan kodları yapıştırıyoruz , hangi işletim sistemini kuracaksanız onun kodunu kopyalamasınız , daha sonra ekrana seçenekler gelecek , buradan Y tuşuna basıp daha sonra enter tuşuna basalım , sizden mac şifrenizi isteyebilir , girebilirsiniz .

High Sierra :

Sierra :

El Capitan :

Yosemite :

İşlem bittikten sonra Copy Complete diye bir uyarı gelecektir , bundan sonra hazırladığınız flash ile diğer apple ürünlerine kurulum gerçekleştirebileceksiniz .

Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız , paylaşım hoşunuza gittiyse Bağış kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

 

{kaanciftci}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*