Google Chrome Reklam Engelleyici Kurma

0
1.390 views

Bu yazımda internet üzerinde dolaşırken karşımıza çıkan sıkıcı ve bunaltıcı reklamlardan nasıl kurtulabiliriz bunu göstereceğim , tabi ki web siteleri için gelir kaynağı olan bu reklamların pek bir zararı yok ancak bazı web siteleri bu durumu abartarak nerdeyse sayfanın her her yerine reklamlar yerleştiriyor bu durumlar da bazen bizim gibi kullanıcıların canını sıkıyor. Peki bu reklamlardan herhangi bir ücret ödemeden kolay bir şekilde nasıl kurtuluruz ? Bunun cevabını bize google veriyor , google’ın bize ücretsiz bir şekilde sunduğu uzantı ile internet üzerinde reklamsız gezintinin tadını çıkartabiliriz.

Peki bu uzantı nasıl kuruluyor ? öncelikle BURADAKİ linkten veya google arama motoruna Adblock yazarak eklentiyi bulalım . Eklentinin iki farklı sürümü mevcut bunlar normal adblock ve adblock plus , benim önerdiğim son çıkan adblock plus .

Chrome’a ekle yazan yere basarak eklentiyi indirelim , indirdikten sonra çalıştıralım , o kendisi otomatik kurulacaktır.

İndirdikten sonra google chorme tarayıcınızın sağ üst kısmına bir yuvarlak kırmızı işaret gelecektir , yüklenip yüklenmediğini buradan anlayabiliriz . Eklentiyi de kurduktan sonra internet’te reklamsız gezintinin keyfini çıkartabilirsiniz , ancak şunu hatırlatmak isteriz ki nazı siteler ( bizim sitemizde dahil ) bu tarz eklentilere karşı engellenmiş durumda , eklentiyi kurduktan sonra sitemize giremeyebilirsiniz , tabi eklentiyi durdurabilirsiniz. Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*