Eski Bilgisayarlarımız Uygun Bütçe ile Nasıl Hızlandırılır ?

0
836 views

Bu yazımda evinizde bulunan eski bilgisayarınızın fazla bir bütçe olmadan nasıl hızlandırabileceğinizi göstereceğim , Evinizde bulunan masaüstü bilgisayarların en güzel yanı , tüm parçaların sökülüp takılabilmesidir , Bu da harddisk’ten tutun anakarta kadar tüm parçaların yükseltilebileceği anlamına geliyor . Tabi ki bu işlemler biraz masraf çıkartabilir , biz ise direk birkaç parça ile bilgisayarınızı hızlandırmayı amaçlıyoruz , Eski bilgisayarımıza ilk takacağımız parça bir SSD ( Solid State Drive ) olmalıdır. SSD en eski bilgisayarın bile performansını arttırabilen bir parçadır , 120 gb ssd fiyatı 250 tl civarıdır , tabi ki bu sıfır fiyatı siz ikinci el tercih edebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise anakartınız’ın desteklediği en yüksek miktarda ve hızda RAM takmakdır . Örnek olarak şuan da bilgisayarınızda 4 gb ram takılı ise ve anakartınız 8 gb ram destekliyorsa , bilgisayarınıza 8 gb ram takmalısınız . Tabi ki ram alırken ister sıfır ister ikinci el alabilirsiniz . Ortalama ddr3 4 gb ram fiyatı 2.el olarak 50 ile 70 tl arasıdır.

Diğer bir yöntem ise uygun fiyata işlemci almaktır , pentium bir işlemciniz var ise aynı modelden daha yüksek bir işlemci alabiliriniz , aliexpress’ten veya amazon’dan alabilirsiniz , yurtdışından 3 dolar ile 10 dolar arasında rahatlıkla pentium veya core2 duo işlemci bulabilirsiniz.

Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*