Dropbox Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

0
970 views

Bu yazımda bulut depolama alanlarından birisi olan dropox hakkında konuşup , nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz .Peki dropbox nedir ? Kısaca Yanınızda bir flash bellek veya bir harici harddisk olmadan bilgilerinizi yanınızda taşıdığınızı düşünün , tabi ki bunun için internet bağlantınızın olması gerekiyor , Kısaca dropboxun tanımı bu kadar. Dropbox  kullanıcılarına 2 gb ücretsiz depolama kapasitesi sunuyor tabi ki siz boyutunu ekstra bir ücret karşılığında arttırabilirsiniz. Dropbox türkiye ve dünya genelinde fazlasıyla kullanılan güvenli bir bulut depolama teknolojisidir.  Peki dropbox nasıl kullanılır ?

İlk olarak bilgisayarınıza göre dropbox’un programını indirmelisiniz (Mac – Windows ) , indirip kurduktan sonra eğer ilk kez kullanacaksanız , bir hesap oluşturmanız gerekmekte , bunu isterseniz kendi internet sitesinden veya kurduğunuz program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz . Üye olduktan sonra artık sizinde dropbox üzerinde 2 gb’lık bir alanınız var .

Eğer üye olma işlemini akıllı telefon üzerinden gerçekleştirirseniz dropbox size 2 gb + 500 mb ‘lık bir resim yükleme alanı sağlıyor ama yalnızca mobil için . Herşeyi tamamladıktan sonra 2 gb ‘lık dropbox alanızı kullanmaya başlayabilir istediğiniz kadar dosya ve klasör yükleyebilirsiniz , Tabi 2 GB alanı unutmamak lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*