Dark Equalizer Bilgisayar Kasası İnceleme

0
1.362 views

Bu yazımda Dark markasının bizlere sunmuş olduğu led’li bilgisayar kasası Equalizer’ın incelemesini gerçekleştireceğiz , Şunu da söylemek isterim ki şuanda bende bu bilgisayar kasasını kullanıyorum. Dilerseniz detaylı yazımıza geçelim . İlk olarak kasamızda led’li ön panel dikkatimizi çekiyor , Dark markası ışığa önem veren kullanıcılarına bu kasayı özel olarak tasarlamış . Üzerinde 3 adet 12  fan bulunuyor , bunun arka fan kırmızı led’li olarak geliyor , ön tarafta bulunan 2 adet fan ise led’siz normal bir şekilde bize sunuluyor. Dilerseniz siz bu fanları çıkartıp , kendi renkli fanlarınızı takabilirsiniz.

3 Adet HDD ( 3.5 hdd) , 2 Adet SSD ( 2.5  hdd ) yuvası mevcut bu sayede disk kapasitenizi maksimum seviyeye çıkartabileceksiniz .  Dark equalizer kasamıza 39 cm’e kadar ekran kartı , 16 cm’e kadar da işlemci soğutucu takabiliriz , bu da kasamızın ne kadar geniş bir iç yapıya sahip olduğunu anlatıyor.

Kasamızda devasa bir yan panel bulunmakta , buda kasamızın kapağı kapalıyken bile içini rahatlıkta görmemizi sağlıyor . Kasamızda güç kaynağı ve harddisk’ler için ayrı bir bölme tasarlanmış , bu bölmeler alt kısımda olduğu için kablo trafiğini engellemiş oluyor , Buda kullanıcılara hoş bir görüntü sağlıyor .

Kasanın boyutlarına gelecek olursak 450 mm x 193 mm x 433 mm dikey , genişlik , yükseklik bulunmakta . Kasamız sıvı soğutma için pek uygun değil ancak kasayla birlikte gelen ön paneldeki fanları çıkartarak , bu kısma sıvı soğutma ekleyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*