Bitcoin Nedir ? Ne İşe Yarar ?

0
923 views

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bitcoin kelimesi , peki bu bitcoin nedir ? Bitcoin kısaca para transferi yapan dijital para birimidir. Herhangi bir bankaya veya resmi kuruluşa bağlı olmayan bitcoin ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilmektedir. Bitcoin paralarınızı internet üzerinden takip edebilirsiniz. Bitcoin için birçok insan geleceğin kağıt parası olarak görüyor. Dünya genelinde birçok ülkede kullanılmaya başlanan bitcoin’e sizde giriş yapmak istiyorsanız kendi sitesi üzerinden üye olabilirsiniz.

PEKİ BITCOIN NASIL KULLANILIYOR ?

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor , bitcoin kullanabilmeniz için bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Cüzdanı ise cep telefonunuz veya bilgisayarınız yardımıyla kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.Ayrıca bir kişi istediği kadar cüzdan oluşturabilir. Oluşturduğunuz bu cüzdan ile para alabilir , para gönderebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

BITCOIN’LERİ NEREDE HARCAYABİLİRİZ ?

Satın almış olduğunuz bitcoin’leri internet üzerinden harcayabilirsiniz. Ülkemizde henüz olmasa da dünya’nın birçok ülkesinde bitcoin’leri restoran , mağzalarda kullanabilirsiniz. Hatta bazı ülkelerde bitcoin ile ulaşım hizmetlerini de kullanabiliyorsunuz.

BITCOIN GÜVENİLİR Mİ ?

Herşey tamam ama peki bitcoin güvenilir bir para birimi mi ? Bitcoin’in bulundurduğu bazı protokoller vardır , bunlar gerçekleştirdiğiniz her işlem için ayrı ayrı şifreleme sistemlerini kullanır. Buda demek oluyor ki bitcoin güvenilir bir para birimi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*