Bilgisayarı Modem Olarak Kullanma

0
2.193 views

Bugün sizlere herkezin işine yarayacak bir haber ile karşınızdayız , Evinizin diğer odalarında internetiniz çekmiyorsa bu haberimiz tam olarak sizlere göre , hem laptop hemde masaüstü bilgisayarlarda işe yarayan bu yöntem evinizde access point kullanımını kısıtlıyor . Ancak şunu hatırlatmak isteriz ki masaüstü bilgisayarların bu yöntemi kullanabilmeleri için bir ağ adaptörüne sahip olmaları gerekiyor. Ağ adaptörü için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

İlk olarak CMD komut sistemini açıyoruz ve aşağıda bulunan kodları yapıştırıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Wifi Adı key=İstediğiniz Şifre

yukarıda bulunan wifi adı ve istediğiniz şifre yazan yerleri kendi isteğinize göre doldurun , Buradaki işlemde kablosuz ağımızın adını ve şifresini belirliyor . Buradaki işlemler bittiğinde CMD Komut sistemine aşağıda bulunan kodu yapıştırıyorsunuz ve kablosuz ağımız artık çalışmaya başlıyor.

netsh wlan start hostednetwork

Gördüğünüz gibi ekranda The hosted network started uyarısı aldık , İşlem başarıyla gerçekleşti . Şimdi ise yapmamız gereken birkaç ayar kaldı.

Denetim Masası – Ağ ve İnternet – Ağ Bağdaştırıcı‘larına geliyoruz. Ve aşağıda ki resimdeki ayarları yapıyoruz ve artık tamamen internetimiz aktif oluyor.

Tabi siz bilgisayarınızı kapatana veya uyku moduna geçirene kadar. Peki bu işlemi nasıl durdurabiliriz ? Tekrar CMD Komut sistemine gelerek aşağıda bulunan kodu yapıştırıp enter tuşuna bastığımız anda kablosuz ağ ‘ımız kapanacaktır.

netsh wlan stop hostednetwork

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*