Bilgisayarda’ki Aktif İşlemci Sayısı Nasıl Değiştirilir ?

0
1.094 views

Bu makalemde bilgisayarımızda bulunan aktif işlemci sayısını el ile manual olarak nasıl arttırabiliriz bunu göstereceğim , Başlığından dolayı insanlar böyle birşey olamaz veya korkarak duruma yaklaşabilirler , sonuçta bilgisayar bulunan işlemci sayısını arttırmayacağız , zaten arttıramayız da , sadece işlemcimiz’de bulunan çekirdek sayısını bilgisayarın daha çok kullanması için ayarlarabiliriz . Bu işlem bilgisayarınızın biraz daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır . Hazırsanız nasıl yapılacağına geçelim , ilk olarak bilgisayarımızın arama bölümünü veya Win+R tuş kısa yolunu kullanarak çalıştır penceresine geliyoruz ve buraya msconfig yazıp enter tuşuna basıyoruz , bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

Aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılıyor buradan yukarıda bulunan Genel-Önyükleme-Hizmetler yazan kısımdan Önyükleme olana tıklıyoruz , tıkladıktan daha sonra Gelişmiş Seçenekler yardımıyla ekstra bir pencere açıyoruz .

Daha sonra açılan ekranda İşlemci Sayısı diye bir yazı görüyoruz , sizde bunun yanında tik işareti olmayacaktır , oraya tıkladıktan sonra bilgisayarınızda kaç işlemci kullanabilirsiniz onu seçiyorsunuz , biz 2 kullanmanızı öneririz .

Yaptığımız bu işlem Windows 7-8-8.1-10 sürümlerinde geçerlidir , düşünce ve önerilerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*