Apple Macbook Internet Recovery Nasıl Yapılır ?

Mac kaanciftci 761 views

Bu yazımda herhangi bir apple ürününü internet üzerinden nasıl sıfırlayabiliriz bunu göstereceğim , apple’ın ürünleri de olsa yazılımsal olarak sorun çıkarabilir ve cihazı sıfırlamamız gerekebilir , peki elinizde hiçbir os x sürümü olmadan nasıl internet üzerinden sıfırlama yapabiliriz , bu işlem internet hızınıza bağlı olarak 30 dakika ile 2 saat arası sürebilir ve şunu da söylemek isterim ki internet recovery işleminden sonra cihazınızı güncellemenizi öneririm , recovery işleminden sonra genellikle eski os x sürümleri kuruluyor.

Internet Recovery Ne Zaman Kullanılır ?

  • Diskimizde önemli sistem dosyalarını sildiğimizde.
  • Cihazımıza virüs vb. kötü yazılım girince.
  • Cihazımıza yeni bir disk taktıysak.
  • Bilgisayarımızın Recovery bölümü bozulduysa.

Internet Recovery Nasıl Başlatırız ?

İlk olarak cihazımız açık ise kapatalım , kapattıktan sonra açma tuşuna basın ve daha sonra hemen Command – Alt – R tuşlarına birlikte basalım .

Belirli bir süre sonra recovery ekranı karşımıza çıkacaktır , buradan hangi ağa bağlanacaksanız onu seçip wifi şifresini girmemiz gerekiyor.

Şifremizi girdikten sonra ekranda indirme süresini gösterecektir , bu süre internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir , yazılım indikten sonra normal bir kurulum yaparak macbook veya imac cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Düşünce ve fikirlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız , paylaşım hoşunuza gittiyse Bağış kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

 

{kaanciftci}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*