Android Telefon Nasıl Sıfırlanır ?

0
1.294 views

Her akıllı cihazda olduğu gibi telefonlara’da virüs bulaşabilmektedir , Android telefonlarda daha sık karşılaştığımız bu durumdan nasıl kurtulabiliriz ? Bunun için iki adet yöntem bulunmakta , ancak şunu söyleyelim ki her iki yöntemde de telefonunuz içindeki tüm bilgiler silinecektir , ( Sim kartınız içindeki kişiler hariç ).

TELEFONA NASIL FORMAT ATILIR ?

İlk olarak telefonunuzun Menü >> Ayarlar >> Yedekle ve Sıfırla veya Fabrika ayarlarına dön tuşuna basarak telefonunuzu hızlı bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Ancak şunu hatırlatmak isteriz ki yukarıda sırasıyla gidilen ayarlar , telefon modeline göre değişiklilik gösterebilmektedir.

Diğer bir yöntem ise kod yazarak android telefon sıfırlamadır , Ancak yeni telefonlarda bu işlem artık kullanılmamaktadır. Telefonunuzun arama yerine geldikten sonra *2767*3855# bu kodu yazdığınızda da telefonunuz otomatik olarak sıfırlama ekranına gelecektir.

Bu yöntemleri yaparak android telefonunuzu sıfırlayabilir ve ilk gün ki gibi kullanabilirsiniz. Şunu da hatırlatmak isteriz ki telefon içerisinde bulunan resim ve videolarınızı bilgisayara veya bir flash belleğe aktarınız , yoksa silinir. Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*