AMD HD 6950 İnceleme Ve Oyun Performansı

0
1.465 views

Bugün sizlere Amd’nin üzerinde cayman adlı bir grafik işlemci kullandığı bu güçlü kartların incelemesi ve oyun performansı hakkında bilgi vereceğiz. Amd hd 6970 ve amd hd 6950 grafik kartlarında aynı grafik işlemci bulunuyor , bu iki ekran kartı aynı anda satışa sunulmuştu . Amd hd 6950 karşımıza 22 / 1408 Paralel işlemciyle geliyor. Amd hd 6970 ile aynı bit sayısına sahip kart’ta 256 bit veri yolu bulunmakta. Ekran kartında 2 adet dvı portu , 1 adet Hdmı portu , 2 adet’de mini hdmı portu bulunmakta , ayrıca bu ekran kartı ile 4 adet monitöre aynı anda görüntü verebiliriz.

Aşağıda ki resimlerde farklı ekran kartları ile karşılaştırması ve oyun testleri bulunmakta , resimleri gelin birlikte inceleyelim . İlk olarak bazı oyunlarda Nvidia GTX 470 ile karşılaştırma resmi bulunmakta , ama Hd 6950 ‘nin büyük bir farkla geçtiğini görüyoruz , Eski bir kart olmasına rağmen bu kadar güçlü bir ekran kartı olacağını ben tahmin etmiyordum. dilerseniz diğer bir oyun testi resmine bakalım.

Şimdi ki oyun testi resmi ise just cause 2 , iyi bir oyun olan just cause 2’de bazı ekran kartları ile karşılaştırması bulunmakta , yalnız bu sefer hd 6950 pek iyi sonuç vermemiş durumda , ama sonuçta just cause 2 ‘de yüksek bir oyun. Şimdi ise 3D programlarda nası bir test sunmuş buna bakalım.

Şimdi ise ekran kartımız 3 boyutlu programlarda nasıl bir performans aldığını inceleyelim , Bu testde’de ekran kartımız pek iyi bir sonuç alamamış , GTX 750ti ile yakın bir sonuç çıkaran emektar ekran kartımızın şimdi ise 3d programlarda nasıl bir sonuç aldığını inceleyelim ,3d programlarda pek iyi bir sonuç alamayan ekran kartımızın şimdi ise oyun testlerini izleyelim.

Aşağıda ki videoa’da amd hd 6950 ile yaptığımız bazı oyun testlerini izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*