Adobe Photoshop Ayarları Nasıl Sıfırlanır ?

0
1.300 views

Bu yazımda fotoğraf düzenleme programı olan photoshop programının ayarlarını nasıl sıfırlayacağımızı göstereceğim . Yapacağımız işlem tüm adobe photoshop sürümlerinde geçerli olacaktır , yani tüm sürümlerde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda tam da önemli bir resmi düzenlerken photoshop programınız aniden kafayı yiyip bozulabilir , ama adobe yetkilileri bu durumu düşünüp bize ayarları sıfırlama özelliği getirmiş . Ayarları sıfırlama için birkaç seçenek mevcut hepsini deneyerek yapacağız , hazırsanız ilk yöntem ile başlayalım. Öncelikle programınız açıksa kapatın yoksa işlem başarısız olacaktır .

ADOBE PHOTOSHOP AYARLARI SIFIRLAMA ?

İlk yöntem olarak photoshop programınızı kapatın , ve tekrar programa girin , yalnız programa girerken Shift+Ctrl+Alt tuşlarına basılı tutup programı açın , Bu sayede photoshop ayarları sıfırlama ekranı gelecektir. Mac bilgisayarlarda ise Shift+Command+Option Tuşları ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tuşlara bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir , Yes diyerek ayaları sıfırlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise program açıkken , sol üst kısımda bulunan PS yazısının altında bulunan küçük ikona sağ tıklayın , aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir , buradan da ayarları sıfırlayabiliriz.

Yukarıda bulunan yöntemler ile photoshop’un ayarlarını sıfırlayabilirsin , düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*