Turbox Ve İzoly Bilgisayarların Oyun Performansı

1
6.684 views

Geçtiğimiz haftalarda 850 tl’lik bir bütçeyle toplamış olduğumuz bilgisayarın oyun testi ile karşınızdayım , bu özellikte ki bir bilgisayarın halk dilinde uyandırdığı his turbox veya izoly , bu marka bilgisayarlar genellikle birinci nesil işlemci kullanarak uygun fiyata bilgisayar satıyorlar , Genellikle bu özellikte bilgisayarları hiç kimse önermiyor ancak ben bu tip bilgisayarların oyun performansını merak ettiğim için bu özellikte bir bilgisayar topladım .

Bilgisayarda birinci nesil i3 işlemci ( i3-530 ) , 4 gb 1333 mhz hızında çalışan ram , msı gt 730 ekran kartı ve klasik bilgisayar kasası elba x2 bilgisayara kasası kullandım . Sonuçlar tahminimden daha iyi oldu , gta v ‘de normal ayarlarda 30-38 arası fps değerleri gördüm , minecraft gibi bir oyunda neredeyse 60 fps altına düşmedik .

BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ

  • i3 – 530 2.93 ghz işlemci
  • foxconn h55 mxv anakart
  • msı gt730 2 gb ekran kartı
  • 4 gb 1333 mhz ram

Topladığımız bilgisayarda zevk için 850 watt power supply kullandım , ( normalde 300-350 watt yeterli ) , kullandığım power supply seasonic marka 80+ gold sertifikalı akım korumalı bir power .

Daha önceden incelemesinde bulunduğum amd hd 6950 ekran kartı ile de daha iyi bir oyun performansı aldık , ancak bunu yayınlamacağız . Bilgisayarı sizde toplamak isterseniz BURADAKİ linkten özelliklere ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan oyun testlerini inceleyelim.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*